آخرین اخبار : 

پا تو کفش مقامات ۳

images

انتقادی: 

پا تو کفش مقامات ۳

سعید لیلاز: زذیلانه ترین دروغ اینست که بگوئیم تورم ۴۰ درصدی حاصل تحریمست .

انتقادی : هفته پیش بخشی از حرفهای این اقتصاد دان اصلاح طلب را بیان کردیم اینم یکی دیگه از حرفای ایشون . اما اجازه میخوام بعنوان کسی که در دانشگاه شهید بهشتی الفبای اقتصاد را فرا گرفته یک توهین  مسؤلین به شعور مردم را برملا کنم و بگویم اگر به پندار خودشان صداقت دارند مستدل و به زبان ساده که یرای همه قابل فهم باشد ادعای این حقیر را رد کنند . آقایان متوسط تورم را اعدادی حدود ۴۰ درصد اعلام میکنند و قریب به مضمون میگویند ما حدود ۳۶۰ قلم کالا را که مورد نیاز اکثریت مردم هست در سبدی فرضی قرار میدهیم و همواره متوسط قیمت این سبد را محاسبه و افزایش قیمت آنرا نسبت به دوره قبل ، مثل ماه قبل یا سال قبل بعنوان نرخ تورم اعلام میکنیم . تا اینجا حرفی نیست اما سوال اینست اولا چرا هرگز نام کالاهای این سبد را اعلام نمیکنند تا مردم ببینند چی به چیه و آیا کالاهای وارداتی از قبیل شاخ گاو ! و دندان موش ! و سم الاغ ! و غیره جزء سبد ضروریات روز مره مردم هست یا نه ؟ و ثانیا این درصد متوسط تورم را چگونه حساب کرده اند ؟  که چنین عدد مسخره ای بدست آمده است  ، چرا که هر بیسوادی هم میداند متوسط قیمت یعنی اینکه اگر قیمت مثلا ۱۸۰ قلم از این کالاها ۸۰ در صد بالا برود باید قیمت ۱۸۰ قلم دیگر اصلا تغییر نکند تا متوسط افزایش بشود ۴۰ درصد و اگر قیمت حتی یک کالا بیش از ۸۰ در صد افزایش یابد باید متوسط قیمت یک یا چند کالا به همان میزان کاهش یابد تا آن ۴۰ درصد محقق شود . موضوع اینست که اکثر قریب به اتفاق  کالاهای مورد نیاز و ضروری جامعه در طول ۹ ماه گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و این افزایش در بعضی کالاها بسیار بیشتر هم بوده است ، لذا برای اینکه آن ۴۰ درصد صحیح باشد باید مقداری از کالاها به شدت کاهش قیمت داشته باشد !!! . حالا این کالاها کدام هستند که مردم نمیبینند ؟؟؟ . آقای رئیس جمهور که میخواهید از مردم پرسیده شود طالب ارزانی یا گرانی هستند ( در این باره اگر خدا خواهد بعدا صحبت میکنیم ) و اقایان برنامه و بودجه ، وزیر اقتصاد ، رئیس کل بانک مرکزی ، مرکز آمار ، استاندار ، فرماندار و غیره اگر موافق مقدار ادعایی متوسط تورم اعلامی هستید کالاهای آن سبد و میزان افزایش و کاهش نرخ هر کدام را به تفکیک بیان کنید تا امثال حقیر  سیه روی شویم و بقول رئیس جمهور به جهنم رویم و اکر موافق نیستید بر دهان یاوه گویانی که چنین آمار مضحکی ارائه میدهند بکوبید تا مردم باور کنند مسؤلی بفکر ملت هست .

 امام جمعه مشهد : اینکه آقایی بیاید مصاحبه کند و بگوید حقوق من ۳۰۰۰ دلار بوده حالا شده ۷۰۰ دلار …

انتقادی: و حقوق انتقادی که در سال ۵۴ بوده ۵۰۰ دلار حالا بعد از ۴۴ سال شده ۲۰۰ دلار چی ؟ .

پزشکیان نماینده مجلس : تمام پیامبران آمدند که عدالت را پیاده کنند ….

 انتقادی: وقتی پزشکیانِ پزشکِ الماسِ نخبه ، طرفدار عدالت میشود در حالی که مجلسی که او نائب رئیسش هست نه در قانونگزاری کارآمدست و عادل و نه در نظارت بر اجرای قوانین ، چه میشود گفت و کرد ؟ جز اینکه دست تاسف بر زانو بکوبیم .  

ترامپ : اگر در افغانستان حضور نداشته باشیم باید در خاک امریکا با دشمنان بجنگیم .

 انتقادی: این حرف درسته چون یه غربی متمدنِ!!! طرفدار حقوق بشرِ!!! آزادیخواه !!! گفته ، میدونید چی بده ؟ اینکه ما بگیم اگر در سوریه نباشیم باید در ایران با دشمن بجنگیم !!! .

مدیر حوزه علمیه یزد : دشمن دنبال تفرقه بین مردم یزد و اصفهان هست .

انتقادی : جناب مدیر دشمن کارش همینه ، حتی زمان شاه هم این سیاست حاکم بود و یکی از نمونه های آن بیان جوکهای سخیفی بود که علیه قومیتهای ایران ساخته میشد ، اما امروز در صورتی این هدف دشمن محقق میشود که نوکران سینه چاکی در کشور داشته باشد تا مجری نیات شومش باشند، و ظاهرا کار از مردم اصفهان و یزد گذشته .  

عباس عبدی : چرا پیش از انقلاب به نسبت ، نمازخوانها و مسجد روها بیشتر بود ؟ .

انتقادی : عباس آقا اگر پستهای « انتقاد از روحانیت » را در سایت  enteghady.ir  بخوانی شاید جواب سؤالت را بیابی . پایان .    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *