آخرین اخبار : 

۱ – در مثل مناقشه نیست ، میگویند فلانی از مهتری فقط جو دزدی آنرا یاد گرفته . ۲ – از افاضات وزیر آموزش و پرورش . ۳ – درک علت استعفای وزیر خدوم بهداشت با حل یک معادله چند مجهولی .

26451_732

انتقادی : 

 رئیس کل بیمه مرکزی : از سال آینده بیمه شخص ثالث راننده محور میشود . و البته توجیهات قشنگی هم بکار برد همچون خانمها و افراد غیر جوان چون بهتر رانندگی میکنند حق بیمه کمتری میپردازند و غیره .

انتقادی : به دنبال انتشار انتقاد از این نقشه جدید علیه جیب ملت در سایت enteghady.ir در تاریخ ۲۶ دیماه ۹۷ و ارسال پیام اعتراض به این سیاست به سیما ،و البته اعتراضات دیگران ،  رئیس کل بیمه توضیحاتی داده که مصداق عذر بدتر از گناهست که در ادامه به آن اشاره خواهد شد . 

در مثل مناقشه نیست . ضرب المثلی هست که میگه : فلانی از مهتری ، جو دزدی آنرا یاد گرفته . حکایت بعضی مدیران ماست که از مدیریت فقط یاد گرفته اند صبح تا شب بنشینند نقشه بکشند چجوری مردم را بدوشند ، زمینه های عصیان و نافرمانی مدنی را توسعه و نظام را به لبه پرتگاه نزدیکتر کنند . و عجیبتر بی خیالی نظامست .   

در نظر بگیرید خانواده ای یک خودرو دارد ( که اکثر جامعه همین گونه اند ) حال هرکدام از پدر یا مادر یا فرزندان خانواده خواست برای کاری از خودرو استفاده کند باید بیمه شخص ثالث اجباری داشته باشد

چه اتفاقی میافتد ، اولا اختلاف در خانواده افزایش می یابد چون این امر هزینه خانواده را به شدت افزایش میدهد ثانیا بیمه ها با اینکار دست در جیب مردم میکنند تا هزینه های بی کفایتی و سوء مدیریت خود را با آن پوشش دهند

صحبتی از این هم نیست که مجلس ناکار آمد  این موضوع را بررسی کند . البته گفته اند طبق برنامه ششم توسعه ، که باید گفت تا بحال کدام برنامه ۵ ساله یا سالانه ای بوده که درست و کامل اجرا شده باشد حالا چرا هر جا نیت دوشیدن مردم هست فورا باید اجرا شود ؟

ممکنست گفته شود برای رفع این نگرانی تمهیداتی اندیشیده شده ، که باید گفت اگر اینگونه هست چرا همزمان با بیان طرح توضیحات کافی داده نشده است . ؟ امیدست اگر مسؤل دلسوزی در کشور وجود دارد جلو یکه تازی چنین مدیرانی را بگیرد ، چرا که مردم به اندازه کافی و بیش از  توانشان دغدغه دارند  .

توضیحات مجددی که رئیس بیمه داده ، هم مغایر با اظهارات اولیه ، هم قصاص قبل از جنایتست هم مضحک و خنده آور . دقت کنید ، اظهار اولیه وی :  گزارش سلام نو، رئیس کل بیمه مرکزی اخیرا در رسانه ملی صراحتا اعلام کرده که «طبق قانون برنامه ششم توسعه و با توجه به پرخطر و کم خطر بودن راننده، از سال آینده بیمه شخص ثالث به جای خودرو به راننده تعلق خواهد گرفت » . و اظهارات جدیدش : به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی امیری اظهارداشت: بیمه نامه شخص ثالث صرفا برای خودرو صادر می‌شود . 

او میگوید قریب به مضمون چون جوانها در رانندگی کمتر احتیاط میکنند باید حق بیمه بیشتری بپردازند و خانمها و دیگرانی کمتر و اینکه معتقدست این سیاست ترافیک را روانتر میکند !!!؟؟؟ ( در گفتگو با شبکه خبر )  . وی در اظهارات جدیدش گفته مالک خودرو وقتی میخواهد ماشینش را بیمه شخص ثالث نماید میتواند اسامی افرادی که ممکنست از خودرو استفاده نمایند را اعلام تا در بیمه نامه ذکر شود . و این یعنی اینکه اگر دوستی یا همسایه ای نیاز به خودرو شما داشت و نامش در بیمه نامه نبود حق ندارید خودرو را به او بدهید و این یعنی ضربه دیگری بر پیکر همنوع دوستی و انسانیت و قدمی بلند در دور شدن از جامعه اسلامی و نزدیک شدن به جامعه ماشینی و بی احساس غربی نسبت به همنوع . مگر در تصادفات ،  پلیس میزان تقصیر عوامل تصادف را مشخص نمیکند ؟ آیا باید قصاص قبل از جنایت کرد و همه جوانها را با یک چوب راند . خُب اگر عامل تصادف سابقه مکرر داره درصدی از خسارت را به او نپردازید که البته این در صد را باید قانون شفاف بیان کند . آیا واقعا بعضی مدیران نمیفهمند که مشکلات را میشود جور دیگری دید و حل کرد ، چشمها را باید شست جور دیگر باید دید .

این قلم همچنان معتقدست هدف نهایی چیز دیگریست که بیان نمیشود و این توضیحات بی ربط سرپوشی بر اصل ماجراست . نظر یک کارشناس را بخوانید . سلام نو در گفتگو با مالک اسماعیلی زیروئی کارشناس :  در هیچ جای قانون بیمه شخص ثالث درباره”راننده محوری” بحثی نشده است، در قوانین بیمه شخص ثالث بیشتر مباحث حول محور ویژگی‌های وسیله نقلیه، نوع کاربری، سال ساخت، سوابق راننده و تخلفات ثبت شده است و بحثی درباره راننده محوری وجود ندارد.

یکی از دلایلی که این قلم مجلس را ناکارآمد میداند همینست که در قانونگذاری کار را تمام نمیکند و بگونه ای جمله بندی میکند که هر مُجری میتواند تفسیر خاص خودش را داشته باشد و در این بین فقط مردم هستند که باید بسوزند و بسازند . انشاءا… بزودی پیشنهاد جذابی برای حل مشکلات کشور در امور اجرایی ، تقنینی ، و قضائی ارائه خواهد شد ، اگر گوش شنوائی باشد .   

وزیر آموزش و پرورش : بجای متراژ کردن زرافه مهارت زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم .

انتقادی : ایشان هم مثل رئیسش دائما میگه باید چنین کنیم چنان کنیم . انگار افرادی از کره مریخ لازمست نزول اجلال فرمایند و این مشکلات را برطرف کنند . پس شما برای چه انتخاب شده اید ؟؟؟ . اینکه بجای انجام دادم ،  عمل کردم ، دائما باید باید میشنویم آیا معنایش اعتراف به این نیست که بعضی مدیران بدرد ……… ؟   

جهانگیری معاون اول : بودجه مملکت تبدیل به گوشت قربانی شده است .

انتقادی : و وزیر بهداشت هم قربانی همین بودجه و گرو کشی شد . برای پیدا کردن پرتقال فروش ، این معادله چند مجهولی را حل کنید . از یکطرف  دکتر نمکی جانشین وزیر بهداشت و  سرپرست وزارت بهداشت ، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه بوده  و  نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هست  ، از طرفی دکتر علی نوبخت برادر همین نوبخت عضو کمیته اخلاق وتاریخ پزشکی  کمیسون نظام پزشکی ایران و نماینده مجلس و تهدید کننده وزیر بهداشت با این ادبیات که « کاری نکن شاخ به شاخ شویم » (تابناک ۲۹ خرداد ۹۴  ) ( وقتی عضو کمیته اخلاق نظام پزشکی این ادبیات چارواداری بکار میبره اونوقت از نظام پزشکی چه انتظاری میشه داشت که مقصرین پزشکی را مجازاتی در خور نماید ) و بالاخره از طرف دیگر مافیای دارو و پزشکی و جان مردم . اگر این معادله را حل کردید آنوقت میفهمید چرا دکتر هاشمی وزیر خدوم بهداشت مجبور به استعفا شد .  

پایان .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *