آخرین اخبار : 

۱ – انتقاد جرم نیست . ۲ – بی پرده با نظام و وزیر خارجه

880x495_cmsv2_4a85403b-6871-52fa-8991-aa48c35f53b2-3638640

انتقادی :

ضمن عرض تسلیت شهادت جمعی از مرزبانان میهن اسلامی در سیستان و بلوچستان بدست تروریستهای مزدورِ امریکایی – سعودی ، به ملت شریف ایران و خانواده های این عزیزان و نیروهای مسلح خصوصا برادران عزیز و قهرمان سپاه ، انتظار انتقامی سخت و مستمر از عاملین و حامیان این جنایت میرود . اگر بعد از حادثه تروریستی مجلس یا اهواز در سالگرد جنگ تحمیلی ،  انتقام مستمر در دستور کار قرار میگرفت شاید امروز شاهد این جنایت نبودیم .        

۱ – قاضی القضات در جمع مسؤلین قوه قضائیه : « انتقاد جرم نیست و هیچ منتقدی در زندان نیست https://www.seratnews.com/fa/news/451141  » .

انتقادی : خب الحمدلله . حالا که انتقاد جرم نیست اجازه هست چند انتقاد اولیه از خودتان و دستگاه قضا زینت بخش این مطلب یاشد ؟ . البته انصافا باید گفت در طول چند سال گذشته این قلم با وجود بعضی انتقادات تند ،  حتی یک تذکر هم دریافت نکرده است .

الف : گفته میشود به دادسرا ها دستور داده اید حق ندارند پزشکان متهم به قصور و تقصیر را برای بازجوئی احضار کنند ؟ . بقول مرحوم آیت ا… هاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان اونها هم مثل آدم ، چه فرق میکند . و اگر این مطلب از اساس کذبست چرارسما اعلام نمیکنید تا رفع شبهه شود و دادسراها عدالت را رعایت کنند ، و اگر صحت دارد آنوقت تکلیف عدالت شما در تصدی این پست چه میشود .

ب : چرا بعضی از بازپرسان شما و بعضی از معاونین دادستانهای شما در حمایت از پزشکان مقصر ، قانون نظامپزشکی را قانون خاص میدانند و ارجح بر قانون مجازات اسلامی ( و البته حاضر هم نیستند این گفته را مکتوب کنند ) ، و با وجود اعتراض شدید شاکی در خطاها و قصورهای پزشکی باز هم بجای مراجعه به پزشکی قانونی یا کانون کارشناسان رسمی دادگستری یا خِبره و غیره پرونده را برای اعلام نظر کارشناسی به شورایعالی نظامپزشکی ، این حامی بی چون و چرای پزشکان مقصر ارسال مینمایند با این توجیه که قانون نظام پزشکی خاص هست و ما موظف هستیم نظر آنها را بپذیریم ، در حالی که اصلا اینگونه نیست و در هیچ فرازی از قانون نظامپزشکی دادسرا و بازپرس موظف به کسب نظر آنها نشده اند و فقط بیان شده اگر از سوی مقام قضائی موردی به آنها ارجاع گردد موظف به اعلام نظر کارشناسی هستند . ضمن اینکه نظامپزشکی یک تشکیلات صنفی هست برای تنظیم روابط داخلی این صنف و نمیتواند فوق قانون مجازات اسلامی باشد خصوصا مواد ۲۹۰ و ۲۹۵ آن . حضرت آیت الله امیدوارم وضعیتی پیش نیاید که در آینده بیشتر در این مقوله صحبت کنیم .

ج : این روزها و سالها بیشتر میشود درک کرد این حرف را که مولا علی علیه السلام چرا با چاه درد دل میکرد . یک نمونه عرض میشود تا تنهائی رهبر فرزانه انقلاب و علت درد دل اول مظلوم عالَم با چاه بهتر درک شود .

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌وجود می آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می‌کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی‌تدبیری عرضه کرده است… https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/22/1801199/

رهبر انقلاب صراحتا تقصیر عمده را متوجه عرضه کنندگان ارز و سکه دانستند اما شما تعدادی عوامل درجه دو را محاکمه و محکوم کرده اید . وقتی شما که منسوب ایشان هستید اینگونه فرمایشاتشان را ندیده میگیرید تکلیف کسانی که امام راحل را در موزه ها جستجو میکنند روشن هست . و نفرمائید پرونده آن افراد در دست بررسی هست که اصلا پذیرفتنی نیست و اگر عوامل دست دو به اعدام محکوم میشوند عوامل اصلی باید زودتر و شدیدتر مجازات شوند ، و باید در دادگاهی علنی این دو با هم مواجه میشدند تا حقایق روشن میشد . و انتقاد دیگر از مسولین قوه قضائیه در ۱۷ سال گذشته هست  که اگر فرمان مبارزه با فسادِ مقام معظم رهبری را اجرائی کرده بودند امروز وضع بسیار بهتری داشتیم .

د :  آخر اینکه چرا رسیدگی به پرونده نزدیکان مسؤلین اینقدر باید طولانی شود تا به فراموشی سپرده شود ؟ ، همچون پرونده برادر خودتان ، برادر جهانگیری ، برادر رئیس جمهور و برادر عراقچی و خیانت خودروسازان و وزارت صنایع به اعتماد ملی و غیره  .

۲ – بی پرده با نظام و وزیر خارجه .

انتقادی : در سیاست خارجی کشورها یک اصل پذیرفته شده وجود دارد بنام مقابله به مثل ، برای مثال اگر کشوری چند دیپلمات کشوری دیگر را بهر دلیل اخراج کند آنکشور هم میتواند اقدام متقابل انجام دهد . سؤال اینست که چرا وزارت خارجه و قوه قضائیه و کلا نظام چنین اصلی را جدی نمیگیرند . چرا وقتی چند صهیونیست در گوشه ای از دنیا به هلاکت میرسند و امریکا بدون هیچ دلیلی ایران را محکوم و  اموال ایران را مصادره میکند قوه قضائیه ما مقابله به مثل نمیکند و نفرمائید اموالی از امریکا در اختیار ما نیست . شما میتوانید حکم مربوطه را صادر تا در زمان مقتضی ، مثلا تجاوز ناوچه های آنکشور به حریم آبی ایران آنرا توقیف و به استناد همان حکم مصادره  نمائید و غیره و یا زمانیکه امریکا و فرانسه و لهستان و دیگران  علنا از مخالفین کشور حمایت و آنها را پناه میدهند چرا ایران مقابله به مثل نمیکند و از مخالفین آنها حمایت نمی نماید ؟ .        

۳ – نماینده رفسنجان در مجلس در مورد اِف اِی تی اِف : …..قرار نیست الزامی به اجرا داشته باشیم و تداوم حضور در آن بستگی به تشخیص خودمان دارد .

انتقادی : ساده اندیشی آفت مسؤلینست . جناب انارکی واقعا اینگونه فکر میکنید یا نمیدانید ؟ . لطفا ابتدا پستِ « امریکا قرار داد امضا میکند برای اجرا نکردن » را در سایت  Enteghady.ir مطالعه فرمائید . شما به استناد کدام تجربه و پیشینه چنین حرفی میزنید در اِف اِی تی اِف  ایران شروطی گذارده و حق تحفظ قایل شده ، که هیچ اعتباری برای اجرا ندارد ، حتی در قراردادهایی که خود غربیها رسما بیان کرده اند اگر کشوری اجرای این قرارداد را مغایر منافع ملی کشورش بداند میتواند از آن خارج شود ،  هم نمیتوانید از آن خارج شوید ، مثل قرداد اِن پی تی یا منع گسترش سلاحهای هسته ای . سازمان بین المللی انرژی هسته ای و کشورهای دارنده سلاح هسته ای مگر وظیفه کمک به اعضا برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را بعهده ندارد ، برای ایران این وظیفه را انجام ندادند که هیچ انواع مشکلات و ظلمها و تبعیضها و  تحریمها را هم با ارسال پرونده ایران به شورای امنیت بوجود آوردند . آیا میتوانید بر اساس ماده ۱۰ اِن پی تی از آن خارج شوید . یا همین برجام را ، امریکا کدخدا بود و مذاکره و توافق با او میتوانست دیگران ( اروپا )  را هم ساکت کند ؟؟؟!!! ، خب حالا که امریکا خارج شده عملا برجامی نیست ولی شما نمیتوانید از آن خارج شوید و مذاکره کنندگان و حامیانشان استخوانی در گلوی کشور گذاشته اند که حالا حالاها نه میشود فرو برد نه بیرون آورد .

یا قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از یکطرف امریکا میگوید آنرا قبول ندارد و هر کشوری بر اساس آن با ایران رفتار کند مجازات میکند از طرف دیگر خودش برای محکوم کردن ایران در شورای امنیت به همین قطعنامه استناد میکند . در این جنگل جهانی ساده اندیشی زیان مضاعفست .  حال چگونه میخواهید   اِف اِی تی اِف را در صورت لزوم اجرا نکنید یا از آن خارج شوید ؟ . پایان .    

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *