آخرین اخبار : 

جناب رئیسی شما دو راه بیشتر ندارید .

رهبری-رئیسی-Copy

انتقادی :

۱ – بالاخره انتظارها به سرآمد و ریاست جدید قوه قضائیه با دستورالعملی روشن و شفاف تعیین گردید . در حکم انتصاب ایشان یک دستورالعمل هشت بندی آمده است که به سختی میتوان آنرا رتبه بندی نمود چرا که هر کدامش مورد توجه قرار نگیرد برای نظام خسارت بار خواهد بود . این قلم به فراخور درک خود به چند نکته اشاره میکند .

در بند نخست به الزام زمانبندی برای اجرای برنامه ها از سوی رئیس جدید و همکاران اشاره شده که بسیار مهم و اعتماد سازست . این قلم ۲۳ ماه قبل به نوعی در رابطه با انتخاب ریاست جمهوری و نجات کشور از مهندسی خسارت بار و خوش ظاهر غرب در مقوله دموکراسی به این مطلب اشاره کرده است که ذیلا به آن پرداخته خواهد شد .

در بند پنجم بر عدم ملاحظه این و آن ، تاکید شده است که اگر همین امر محقق شود نیمی از راه پیموده شده هست . منظور از این و آن چه کسانی هستند ؟ من بعنوان یکی از مردم نمی پذیرم که آنان که محاکمه شده یا در حال محاکمه هستند بدون چراغ سبز مقامی اداری توانسته باشند اینهمه فساد کرده باشند . چرا آقای آملی حتی تذکر مافوق خود ، مقام معضم رهبری ، را نشنیده گرفت و ابتدا به جرم مسولین چپاول ارز و طلای کشور رسیدگی نکرد ؟ . کجا قرارست مسولین جوابگوی فعل و ترک فعل خود باشند ؟ . چرا دستگاه قضا سریعا به مفاسد رحیمی بقایی و مشایی میپردازد ( که علتش کاملا روشنست )  اما  محاکمه برادران و وابستگان نسبی و سببی خود و دیگر مقامات در هاله ای از ابهام قرار دارد و به بهانه در دست رسیدگی بودن امروز و فردا میشود ؟ .

پستِ « برای ثبت در تاریخ » مورخ ۱۶ آذر ۹۵ را در سایت enteghady.ir   مطالعه فرمائید . در قسمتی از آن آمده است :  آیا این روایاتی که در مورد برخورد حضرت امیرالمومنین با متخلفین حکومتی ، همچون عثمان ابن حنیف حاکم بصره و یا ناظر حکومت اهواز بر بازار و غیره در متون آمده صحیح است و قابل اعتنا یا اسنادش ضعیفست و معلوم نیست قابل استناد باشد ؟  . حتی اگر صحیح هم نباشد حقیر معتقدم برای ، حفظ نظام که از اوجب واجبات هست ، تمسک به آن ، دارویی شفا بخش میتواند باشد . امروز روزیست که مسولین و مدیران نظام اجرا ( و تقنینی و قضایی ) باید برای فتح المبین بروی سیم خاردار بخوابند و اگر مسولی چنین روحیه ای نداشته باشد برای نظام و ملت مشکل آفرین خواهد بود . مسولین اگر راست میگویند که دل در گرو اسلام و انقلاب و مردم دارند باید حتی از آبروی خود و خانواده اشان برای اهداف بلند هزینه کنند . اگر خانواده مجریان ببینند کج شدن پای سرپرست خانواده آبروی همان فرد و خانواده را به سرعت خدشه دار میکند همین خانواده ترمزی میشوند برای آن مجری و عامل موثری در کاهش فساد ، اما تا وقتی خانواده مسولینی که در معرض فساد هستند مصون از عواقب پولهای حرامی هستند که به خانه آورده میشود ، و تا وقتی که دغدغه هتک آبرویشان بر سر کوی و بازار نداشته باشند نه تنها سوال نمیکنند اینهمه پول و امکانات از کجا آماده بلکه تشویق هم میکنند . اما اگر همسر خانواده بداند ممکنست روزی انگشت نما شود و یا فرزندان تصور کنند مال حرام ممکن است باعث شود نتوانند در مدرسه و دانشگاه سرشان را بلند کنند آنچنان ترمزی برای آورنده لقمه های حرام میشوند که بعقیده نگارنده ، بیش از ده ها سازمان عریض و طویل و بی خاصیت بازرسی ، کار آیی دارند .

آیا حضرت علی علیه السلام العیاذ و بالله متوجه آبرو و بی گناهی اعضا خانواده مسولین حکومتی نبودند یا مصلحت بالاتری را ارجح میدانستند ؟ . آیا جانشین بلافصل رسول اعظم صل الله و علیه و آله میفرمود من در اجرا دخالتی نمیکنم و به پند و اندرز بسنده میکرد و حد اکثر فرامینی صادر میفرمود یا در موقع لزوم وارد میدان عمل میشد ؟ . ما میدانیم که مقام معظم رهبری چه خون دلی میخورند ولی به نظر میرسد از ظرفیتهای قانون اساسی و اصل ۱۱۰ آنگونه که باید بنا به ملاحظات و مصلحتهایی استفاده نمیشود . حتی اگر لازم باشد باید اصلاحاتی در قانون اساسی بعمل آید تا در صورت تشخیص ولایت امر ، شخصا وارد شده و دستور دهند تا شاهد بر زمین ماندن فرامین رهبری نباشیم . آیا کسی میتواند ادعا کند دولتهای مدعی اصولگرایی و یا غیر اصولگرا ، یکی ، و فقط یکی از فرامین رهبری را اجرا و به سرانجام مطلوب رسانده اند ؟ . تا کی باید شاهد این وضع باشیم . در زمان جنگ تحمیلی میدانیم که با محاسبات دو دو تا چهارتا هرگز نمیتوانستیم به اهداف خود برسیم لذا رزمندگان ما با کنار گذاشتن قواعد جنگهای کلاسیک با روشها و طرفندهای ساده چنان ضربه ای به دشمن میزدند که آنان انگشت به دهان ، متحیر میماندند . باور کنیم در امور اجرایی ( و غیره ) هم میتوان همینگونه عمل نمود . درست است که رهبر کبیر انقلاب ( ره ) فرمودند میزان رای ملتست ، و باید هم باشد اما حد اقل من ندیده و نشنیده ام که فرموده باشند کشور را باید همانگونه که دیگران کشور داری میکنند اداره کنیم ( که اگر حتی همانگونه هم اداره و در مقابل فساد اما و اگر نمیکردیم وضعمان بهتر از این بود که هست )   .

ضمن آرزوی توفیق آقای رئیسی در اجرای موارد ذکر شده در حکم انتصابشان و در راس آن زمانبندی برنامه ها ،  اضافه میکنم شما دو راه بیشتر ندارید ، یا اینکه ۲۴ میلیون نفر را متوجه اشتباهشان در سال ۹۶ کنید یا اینکه به گونه ای عمل کنید که بگویند هر انتخابی میکردیم فرقی نداشت . انشاءا… در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد .         

۲ – محمد دادکان : کشورمان را دست افراد نا لایق و دروغگو داده ایم .

 https://www.tabnak.ir/fa/news/866094

انتقادی : ایکاش مشخص میشد چجوری باید نگذاریم انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد . و گفته نشود با صندوق رای که در این ۳۰ سال بعد از دفاع مقدس هر چه از صندوق بیرون آمده چه در سیستم اجرایی چه تقنینی عموما از یک جنس بوده اند .

بار دیگر صراحتا میگویم ، چون هر اتفاقی در کشور بیفتد نهایتا به پای نظام و توانائیهای انقلاب گذاشته میشود ، نمیتوان با مهندسی غربی و بالا رفتن از نردبانی که آنها ساخته اند به اهداف رسید و نظام باید هر چه زود تر سازوکاری در خور بیندیشد .

قبلا در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۶ در سایت  enteghady.ir  تحت عنوان آسیب شناسی فرامین رهبری راه حلهایی برای برون رفت از این چرخه باطل ارائه شده است . دو هفته قبل ۷ اسفند ۹۷ در همین ستون هشدارهای امام عزیز ( ره ) به مسولین یادآوری شد و اینکه ایشان قریب به مضمون فرموده اند هر عملی به پای اسلام و نظام گذاشته میشود و برخوردهای اساسی با متخلفین حکومتی موجب تطهیر نظام خواهد بود و اگر به این باور نرسیم باید در چرخه فعلی برای سالها دست وپا بزنیم و معلوم نیست صبر خدا و مردم چه میزانست .

۳ – دم خروس بانک مرکزی

انتقادی : در ۲۹ دی ۹۷ در سایت و با اندکی  فاصله در همین ستون از رئیس جدید بانک مرکزی و دست بانکها در جیب مردم مطالبی بیان شد  . ایشان همچون اسلافش سود سپرده ها را کاهش داد به بهانه پیش نیاز کاهش سود تسهیلات و کمک به تولید و آقای پور ابراهیمی رئیس کمیسون اقتصادی مجلس هم با قاطعیت از این تصمیم حمایت کرد . اما هنوز زمان کوتاهی نگذشته که ، نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: درست است که تبدیل سود سپرده‌های کوتاه‌مدت از روزشمار به ماه‌شمار باعث کاهش هزینه‌های نظام بانکی می‌شود، اما معتقدم به دلیل رانت و فساد افسارگسیخته‌ای که در فضای اقتصادی کشور وجود دارد، کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی به این زودی‌ها در شبکه بانکی رخ نخواهد داد ( تجارت نیوز ۲۳ دی ۹۷ ) .   

و قبل از آنهم داشتیم که یکسوم پولی که مردم بعنوان قرض الحسنه برای گرفتاریهای ملت به بانکها داده اند بانکها به خودشان و نورچشمیهایشان وام رایگان داده اند و این مصداقِ ، چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ، میباشد . در نظر بگیرید اول ماه شما یکریال در بانک داشته باشید و دوم ماه این مبلغ را ۱۰ ریال کنید در آخر ماه بانک به شما سود همان یکریال را میدهد و آن ۹ ریال را طبق قانون احتمالات و تجربیات بانکی به نیازمندان وام میدهد و سودش را روانه شکم سیری ناپذیر مدیران ناکارامد میکند و مردم بیچاره ای که اندکی از هزینه های کمر شکن زندگی را که ، همین مدیران نامدیر بر آنان تحمیل کرده اند ،  با این سود جبران میکردند باید طبق سیاست رسما اعلام شده ژنهای برتر زیر چرخهای توسعه له شوند تا تحصیل کردگان مکاتب آدام اسمیت و جان مینارد کینز همچنان به نشخوار تئوریهای آنان بپردازند . 

۴ – جعفرزاده نماینده مجلس: چهل سال بعدمشخص میشودبرخی مهره امریکابوده اند.

انتقادی : والا الان هم مشخصه .

ظریف : قبل از برجام نفت بیشتری میفروختیم .

انتقادی : پس آنهمه دروغ چی بود بخورد ملت دادید و دادند .

دادستان تهران : نجات جان بابک زنجانی دست خودش هست .

انتقادی : قبلا هم عرض شده ، اگر بعضیها وارد خط قرمز برادران آملیها نمیشدند امروز هم معاونینش محکوم و زندانی نبودند هم آقا بابک جزء ذخایر نظام بود .

زنگنه وزیر نفت : بنزین کم نداریم بلکه میتوانیم صادر کنیم .

معاون وزیر نفت : تا دو سال دیگر وارد کننده بنزین میشویم .

انتقادی : ؟؟؟!!! ! . 

 

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *